yağ, boya, leke, kireç, beton, buz, çimento, pas, kir

Aynı şekilde fastfood’lar yemek üretim tesislerinde ızgaralar ise yine aynı işlemle tel ile fırçalanarak veya tel ile ovularak temizlenilmeye çalışılmaktadır. Bu tür temizlikler kazalara çok açık aynı zamanda insan gücü gerektiren ve ızgaralara oldukça zararlı bir işlemdir.


yağ sökücü Izgaradaki metal kazınarak açığa çıkar ve bir sonraki ızgara’da et pişirilmesi esnasında etin içine gireceği için yutulması halinde oldukça tehlikeli demir veya demir oksit bileşenleri veya parça halinde damağa veya diş etine saplanması halinde oldukça öldürücü olacağındanyanık yağ ve karbonlaşmış yağ sökücü kullanılmalıdır.
Bir başka kullanım alanı ise davlumbazların temizlenmemesi ile bacalarda biriken yanık yağların, yanmış yağ partiküllerinin bacaya yapışmasıburada sürekli ısıdan dolayı katranlaşması ile bacanın tıkanması veya içerideki pis kokuyu, dumanı ve yanık yağ buharını çekmemesi gibi durumlardabacanın temizlenme gereksinimidir.

Bu esnada bacada kullanılacak yanık yağ ve karbonlaşmış yağ sökücü  ile temizlenmelidir.Sit fırınlarındaki alüminyum tepsilerin ısıya maruz kaldıklarında üzerlerinde oluşan yanmış ve karbonlaşmış yağın temizlenme işleminde’de kullanılabilirler. Yağ sökücü, yağ çözücü Yanık yağ ve karbonlaşmış yağ temizleyici gaz çıkışı yoktur, sıcak veya soğuk kullanılabilir, baca temizliklerinde kullanılır, ızgara temizliğinde kullanılabilir, simit fırını tepsi temizliğinde kullanılır.Endüstriyel kullanım içindir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: