yağ, boya, leke, kireç, beton, buz, çimento, pas, kir

Sökülecek boya dik yüzeyde ise boya sökücü jel, şayet parçalar çok ve daldırma yapılabilecek ise daldırma ürünler kullanılmalıdır. Kullanılacak parçalara ve metallere görede değişebilir.

Boya sökücü ürünü bir Örnek ile açıklamak gerekir ise ;

Boya yapımı esnasında kullanılan askı aparatlarının tekrar kullanmak için boya sökücü ürün kullanılmalıdır veya askı aparatlarını yeniden yaptırmalısınız yani işletme içerisinde geri dönüşüm için ürünler şarttır. Makineyi boyadınız ve bir bölgesinde altta yağ olduğu için boya tutmadı zemin hazırlıyı iyi yapılmamış pas sökücü ile pası alınmamış veya yağ sökücü ile yağ alma yapılmamış metallerde başınıza gelir burada o bölgenin boyasını jel ürün ile kaldırıp yerine aynı boyadan lokal boya atmanız ile sorun çözülebilir.

Araç kapısının bir kısmı çizildiğini farzedersek üzerine boya atacaksanız tüm kaputun boyanması yerine hasar gören yeri jel ürün ile söküp sadece o bölgeye boya atarak çözüme ulaşabilirisiniz.

Jant üretimi yapan firmalarda ise hatalı çıkan jantların veya geri dönüşüme gönderilecek jantların Aluminyum jant boya çözücü ile boyaları sökülüp tekrar boyanabilir veya aluminyumu eritme potalarına boyasız gönderebilirler. Boya ile birlikte eritilen aluminyum tercih edilmez ve kullanılmaz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: