yağ, boya, leke, kireç, beton, buz, çimento, pas, kir

Farklı metallerde farklı kalınlıklarda pas oluşabilmektedir. Bu yüzden oluşan pas farklı yöntemlerle metalden ayrıştırılmaktadır. Metal üzerinde oluşan pas zamana göre de değişiklik gösterebilir.

Örneğin pas başlangıcından bir ay sonra alınmış önlem ile pas başlangıcından 1 yıl sonra alınmış önlem oldukça farklıdır. Yani pas yeni oluşmuş ise ince bir tabaka oluşturur metal üzerinde. Ancak uzun bir süre olmuşsa kalın bir tabaka ile ve de metal içerisinde doğru ilerleyen bir pas ile karşılaşılabilir. Metal üzerinde eğer pas oluşmuş ise pas sökücü spreyler sayesinde çok kısa bir sürede bu pastan kurtulabilirsiniz.

Eğer önleminizi önceden almak istiyorsanız pas önleyici spreyler kullanabilirsiniz. Pas önleyici spreyi pas oluşmadan önce metalinize uyguladığınızda uzun yıllar boyunca metaliniz ilk günkü gibi kalabilmektedir. Bu sprey sayesinde metal üzerinde oluşabilecek oksitlenme önlenmiş olacaktır. Yani hava ile metal tepkimeye giremeyecek ve pas oluşumu engellenmiş olacaktır.

Metal pas nasıl temizlenir ? Metal pas lekesi nasıl çıkar ? Paslı demir nasıl temizlenir ? Paslı metal nasıl temizlenir ? Paslı vida nasıl sökülür ? Paslı zincir nasıl temizlenir ? Paslı makas nasıl temizlenir ?

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: