yağ, boya, leke, kireç, beton, buz, çimento, pas, kir

Alkali pas sökücü

Pas sökücüleri 2 gupta inceleyebiliriz. Bunlar; alkali pas sökücüler ve asidik pas sökücülerdir. Kimyasal sektörde alkali pas sökücüler geniş anlamda kullanılmamakla birlikte, pas sökme sektöründe fazla güven duyulur.

Yüzey gerilimi metale zarar vermez. Böylece pası kolayca söker. Asidik pas sökücü kullanıldığında dikkatli olunması gerekir, fakat alkali pas sökücülerin kullanımı risksizdir. Eğer asidik pas sökücülerle çalışılıyorsa oldukça dikkat edilmelidir. Bu sebepten alkali pas sökücüler ile asidik pas sökücüler ayrılmaktadır.

Alkali pas sökücüler zararsız olsa bile kimyasal olduğu için koruyucu gözlük veya eldiven takılması önerilir. Güvenlik önlemlerini az da olsa almanız cildiniz de oluşabilecek kısa süreli hasarın önüne geçmiş olmanızı sağlar.

Yüksek ph seviyesine sahip pas sökücü çeşitlerine alkali pas sökücü ürünler olarak adlandırılır. genellikle daldırma kullanımları mümkündür. Silme olarak kullanılıyor ise toz veya su ilavesi ile kullanımları mümkündür. alkali pas sökücüler gerektiğinde ısıtılarak da kullanılabilirler.

 

Pas sökücüleri; alkali pas sökücüler ve asidik pas sökücüler veya pas gevşeticiler olarak 2 grupta inceleyebiliriz.

Kimyasal sektörde alkali pas sökücüler geniş anlamda kullanılmamakla birlikte, pas sökme sektöründe fazla güven duyulur. Yüzey gerilimi metale zarar vermez ve böylece pası kolayca söker.  Asidik pas sökücü kullanıldığında dikkatli olunması gerekir, fakat alkali pas sökücülerin kullanımı risksizdir. Eğer asidik pas sökücülerle çalışılıyorsa oldukça dikkat edilmelidir. Bu sebepten alkali pas sökücüler ile asidik pas sökücüler ayrılmaktadır.
Alkali pas sökücüler zararsız olsa bile kimyasal olduğu için koruyucu gözlük ya da eldiven takılması tafsiye edilir. Güvenlik önlemlerini az da olsa almanız cildiniz de oluşabilecek kısa süreli hasarın önüne geçmiş olmanızı sağlar.
Alkali Pas Sökücüler Nerelerde ve Nasıl Kullanılır: Sıkışmış vidalar uzun sürmeden kısa bir zamanda zorlanmadan açılır. Makinelerin arasında meydana gelen ve çalışmasını  zorlayan ya da engelleyen alanlarda pasın sökülmesinde, metaller üzerinde oluşabilecek olan pas tabakalarının çözülmesinde ve temizlenmesinde, korozyon ya da pas kapmış olan bütün metal yüzeylerde gönül rahatlığı ile kullanılabilir.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: