yağ, boya, leke, kireç, beton, buz, çimento, pas, kir

Boya sökücü

Solventli ve su bazlı boyaların yüzeyden temizlenmesi amacıyla duvar, ahşap, beton, brüt beton, mdf, betopan, demir, çelik, alçı ve alçıpan yüzeylerde kullanılan solvent bazlı, çok kuvvetli bir boya sökücüdür.

Alçı ve alçıpan üzerinde uygulama yaparken yüzeye dikkat edilmeli, gerekirse yüzey temizliği sonrasında yoklama işlemi yapılmalıdır.

Boya sökücü ürünlerin endüstriyel ve sanayi kullanımları dikkat edilecek husular, özellikleri sağlık riskleri depolanması ve taşınması ile ilgili bilgiler vereceğim. evsel olarak boya sökücü kullanımı yapan kişilerin alacağı önlemler ve boya sökücü alımında dikkat edeceği husuları burada anlatmaya çalışacağım.

BOya sökücü kullanımı endüstriyel sistemnler kurulduğunda özellikle araç üretimleri çoğaldığınıda 1800 lerde başlamıştır öncelikle asit ile sökülme yapılmış daha sonra standartlar neticesinde kimyanında gelişmesi ile Alkali asidik ve solvent türevi boya sökücüler hayatımıza girmiştir.

Oldukça yaygın kullanımları vardır. oto boya sektöründe makine sektöründe boya gördüğünüz tüm yüzeylerde boya sökücümü mevcuttur. bunun için endüstriyel tesisler kurulmuş olup özel boya sökücüler geliştirilmiştir.

Askı aparatlarında boya sökücü, araç boya sökücü, jant boya sökücü, jel boya sökücü gibi devam edecektir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: