yağ, boya, leke, kireç, beton, buz, çimento, pas, kir

Boya sökücü ürünler boya yapımı esnasında kullanılan askı aparatlarının tekrar kullanmak için boya sökücü ürün kullanılmalıdır veya askı aparatlarını yeniden yaptırmalısınız yani işletme içerisinde geri dönüşüm için ürünler şarttır. Makineyi boyadınız ve bir bölgesinde altta yağ olduğu için boya tutmadı zemin hazırlıyı iyi yapılmamış pas sökücü ile pası alınmamış veya yağ sökücü ile yağ alma yapılmamış metallerde başınıza gelir burada o bölgenin boyasını jel ürün ile kaldırıp yerine aynı boyadan lokal boya atmanız ile sorun çözülebilir.

Araç kapısının bir kısmı çizildiğini farzedersek üzerine boya atacaksanız tüm kaputun boyanması yerine hasar gören yeri jel ürün ile söküp sadece o bölgeye boya atarak çözüme ulaşabilirisiniz.

Jant üretimi yapan firmalarda ise hatalı çıkan jantların veya geri dönüşüme gönderilecek jantların Aluminyum jant boya çözücü ile boyaları sökülüp tekrar boyanabilir veya aluminyumu eritme potalarına boyasız gönderebilirler. Boya ile birlikte eritilen aluminyum tercih edilmez ve kullanılmaz.

Boya sökücü ürün kullanılmaz ise yüzeydeki boya zımpara, canavar, boya sökme makinesi, kuru buz veya spatula ile kazınıp boyaların sökülmesi gerekmektedir.

Zımpara ile boyayı sökmek hem uzun uğraş beden güzü aynı zamandada süre çok uzun ve kullanıcı açısından ciddi riskler içermekte ve Yüzeyeyide aşındırmaktadır Bu nedenle boya sökücü ürünler kullanılması tavsiye edilir.

Boya sökme makinesi ile zımparanın yaptığı işi makine ile yapılmasıdır güç harcanmaz ama boya tozu ve yüzeye verdiği zarar ciddi boyutlardadır yüzeyde aşındırma yapar boya sökücü ise yüzeye zarar vermez.

Kuru buz uygulamaları ise maliyeti ve buz teminin zor olması açısından sistemsel olarak çok tercih edilmemekte ve sadece belirli kullanım alanlarında boya sökme işleminde stabil durumdadır.

Spatula ile kazınması yine zaman, boya tozu ve yüzeye verdiği zarar açısından risklidir zarar vermeyen kimyasal boya çözücü kullanılır.

Bu nedenlerle sıvı veya jel boya sökücü ürünlere ihtiyaç duyulmuştur.

Sıvı veya jel boya sökücü ürün avantajları ise yüzeye zarar vermemeleri ve işlem sürelerinin çok kısa olması diye tanımlanabilir fakat yüksek oranda tahriş edici olması el ve cilt temasının olmamamsı ve standart güvenlik önlemlerinin alınmasına dikkat edilmesi durumunda kullanım kolaylığı vardır.

Jel boya sökücü ise dik yüzeylerde tutunabilmesi ve işlem yaptığı veya sürülen her zeminde rahat işlem görmesi nedeni ile sıkça tercih edilmektedirler. Makine üretim sektörü oto tamirhaneleri inşaatlar için dış veya iç kısımlarında sıklıkla kullanımları mevcuttur.

Boya sökücü seçimi nasıl yapılmalı

Sökülecek boya dik yüzeyde ise boya sökücü jel, şayet parçalar çok ve daldırma yapılabilecek ise daldırma ürünler kullanılmalıdır. Kullanılacak parçalara ve metallere görede değişebilir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: