yağ, boya, leke, kireç, beton, buz, çimento, pas, kir

Kireç sökücü ürünler sistem su miktarı hesaplanmalı ve sistem dolaşım miktarına düşürülmelidir. Yani sisteminizde 10 ton su var ise sistem dolaşım miktarı ortalama 1500 veya 2000 kg gbidir sistem üreticiniz ve kazan imalatçınız ile görüşüp net sistem dolaşım miktarınızı öğrenebilirsiniz.

Kireç sökücü kullanımı sistem dolaşım miktarı suyunun % 10 u kadar kireç sökücü ilavesi ile gerçekleştirilmelidir. Yani kısaca sisteminizde ortalama 1500 kg su var ise 150 kg Kireç sökücü ilavesi yapılıp sistemde ortalama 6 saat süresince dolaştırılmalıdır.

Sistemde dolaşım esnasında seçilecek kireç sökücünün en önemli özelliği kireç yosun ve diğer elementleri parça parça sökmesi tercih edilmez çünkü sistem tıkanıklıklarına sebebiyet verir Bu nedenle sistemde kullanılacak ürün sistemdeki kireç pas yağ veya yosun tabakalarını çamur haline getirip sistemde tıkanıklık yaratmadan çözmeyi sağlaması önemlidir.

Kireç sökücü ürünler genellikle asit bazlıdır bu nedenle buharının solunmaması el ve cilt temasından kaçınılması gerekmektedir. Ürün alımı yapılırken sistem risk tayini yapılmalı ve özel katıklar içeren koruyucu inhibitörler ile kombine formülasyonlar tercih edilmelidir. Standart kullanımlarda ürünün sistemden çıkışından sonra sisteme su ilavesinde gerekli korozyon önleyici katıkların ilavesi gerekiyor ise yapılmalıdır.

Kullanılan kireç sökücü ürün eğer pasivasyon yapılması gerekiyor ise uygun pasivasyon çözeltisi kullanılana asite göre değişmektedir. Sistem boşaltılmadan yada sistemde % 10 un altında Kireç sökücü var ise pasivasyon riskli konuma gelmektedir aşırı gaz çıkışı ve sistemde gaz sıkışmalarından kaynaklanabilecek sorunlar delinmeler ve sistemin kullanılmaz hale gelmesi olasıdır. Eski sistemlerde kireç sökücü kullanımı önerilmemektedir çünkü sistem kireç ile delinen yerler tıkandığı için kireç sökücülünce eski sistemler su kaçırmaya başlayacaktır. Sistem analizi tam yapılmalı ve doğru ürün uzmanlar tarafından seçilmelidir.

Kireç Çözücü Ürünler

Cihazınızın içindeki zararlı kireç kalıntılarını çözerek, düzenli kullanıldığında cihazınızın daha uzun ömürlü olmasını sağlayan ürünlerimiz aşağıdadır. Makinenizdeki zararlı kireç kalıntılarını hızlı ve etkin bir şekilde ortadan kaldırır. Uygulandıktan sonra cihaz içinde parlak bir görüntü bırakır. Düzenli kullanım cihazın ömrünü uzatır.

Kaynak:

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: