yağ, boya, leke, kireç, beton, buz, çimento, pas, kir

Yağ Sökücü Nedir

Yağ sökücü nedir denildiğinde insanın ilk aklına gelen yağlı bir maddenin (metal,kumaş,plastik, vb.) yağlarından arınması için kullanılan kimyasal bileşen gelir.

Çoğumuzun başına gelmiştir, yağlı bir maddeden kurtulmak için yağ sökücü ürünler kullanmamız gerektiğini biliyoruz. Tabi çoğu zaman doğru ürünü almadığımızdan, maliyetten kaçmak için kalitesiz bir yağ çüzücü alıp işi elimize yüzümüze bulaştırırız. Aslında amacımız sizi yargılamak değil ama çoğumuzun başına bunlar gelmektedir.

Şimdi sizlere aslında yağ sökücü ürünlerin önemini anlatmaya çalışıcaz

detaylı olarak yağ sökücü nedir adresini ziyaret ederek bilgiler edinebilirsiniz.

genel amaçlı yağ temizligi yapmakda kullanılır. otomotiv sanayinde fren balataları, fren,debriyaj ve baskı parçaları,fren diskleri,kampanalar ve diger yağlı parçalardan yağ ve kir temizliginde kullanılır.

Uyğulama yapılacak yağ sökücü uygulama yapılacak yüzeyin durumuna göre değişkenlik gösterir.Yağ sökücü ürünler daldırma,silme püskürtme ultrasonik otomat makinaları  vb. fiziksel  etki sağlayan metodlarla uygulanabilirler.Alkali yağ sökücü ürünler ortam sıcaklığında uygulanabilecekleri gibi metal sanayi ve endüstriyel temizlik alanlarında genelde 50-95°C sıcaklık aralığında kullanılırlar.

Yağ sökme işlemi yağın ve üzerine tutunmuş olan kirliliğin problem olduğu yüzeyden uzaklaştırılması için gerçekleştirilir.

Yağ sökücü ürünler genelde alkali,asidik ve nötral yağ çözücüler olmak üzere gruplandırılabilirler. Kullanılacak yağ sökücü uygulama yapılacak yüzeyin durumuna göre değişkenlik gösterir.Yağ sökücü ürünler daldırma başta olmak üzere silme püskürtme ultrasonik otomat makinaları  vb. fiziksel  etki sağlayan metodlarla uygulanabilirler.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: